Body Pump

OPIS ZAJĘĆ

Body pump to zajęcia skierowane do kobiet i mężczyzn, o różnej kondycji i w różnym wieku. Są dedykowane bardzo obszernej grupie odbiorców, ponieważ można w nich indywidualnie dopasować obciążenie. Wszystkie ćwiczenia wykonuje się w rytm muzyki do specjalnie przygotowanego układu ćwiczeń — choreografii.

Body pump — sztanga to podstawa

Podczas zajęć body pump wykorzystuje się głównie sztangę; obciążenie dopasowuje się do swoich możliwości i do intensywności treningu. Choreografia opiera się o układ wykonywania ćwiczeń przy muzyce. Warto zaznaczyć, że każda piosenka to trening odrębnej grupy mięśni. Obciążenie dobiera się w zależności od tego, jaką partię mięśni trenuje się przy danej piosence. Inny ciężar będzie odpowiedni do treningu bicepsa, a inny do przysiadu czy martwego ciągu.

Body pump — trening i jego zalety

Ćwiczenia body pump pomagają w budowaniu wytrzymałości siłowej — trening opiera się na dużej liczbie powtórzeń, przy stosunkowo niedużym obciążeniu. Wśród zalet takiej formy treningu można wymienić: różnorodność ćwiczeń, szybkie ich modyfikacje, czy indywidualny dobór obciążenia. Body pump można wykonywać w domowym zaciszu — jeśli tylko ma się sztangę w domu. Na YouTube jest wiele dostępnych choreografii. Zaletą kontynuowania treningu jest lepsza sylwetka, wyrzeźbione mięśnie i poprawa kondycji.

DLA KOGO?

Dla osób średniozaawansowanych